Застосування
Для зменшення виділення ооцист ізоспор та еймерій в навколишнє середовище, для профілактики клінічних ознак ізоспорозу та еймеріозу на фермах, а також при захворюванні, що спричинюється збудником Іsospora suis.
Фармакологічні властивості
ATCvet QР51А, препарати проти протозойних інфекцій, (QP51AJ01- толтразуріл)
Толтразуріл є похідним триазинтріону. Толтразуріл діє проти всіх внутрішньоклітинних стадій розвитку кокцидій - мерогонії і гамогонії збудників з роду Іsospora та Eimeria. Толтразуріл блокує дихальні ферменти і має шкідливу дію на мітохондрії і процеси ділення ядра ізоспор та еймерій, порушуючи процес формування макрогаметоцита та мікрогаметоцита, викликає загибель паразита.
Залізо є необхідним мікроелементом, що відіграє важливу роль у транспортуванні киснем гемоглобіну та міоглобіну, а також ключову роль у ферментах, таких як цитохроми, каталази та пероксидази. Ін'єкційні залізо-вуглеводні комплекси – це гематогенні засоби у ветеринарній медицині, ефективні для значного підвищення рівня гемоглобіну в поросят в інтенсивних умовах, коли молочна дієта протягом декількох тижнів не забезпечує джерела заліза. Після внутрішньом'язової ін'єкції комплекс поглинається та метаболізується, щоб виділити залізо для утилізації та/або зберігання відповідно до харчового статусу тварини. Надлишок заліза зберігається переважно в печінці.
Після внутрішньом'язового введення тотразуріл досягає максимальної концентрації через 6 діб (Tmax становить від 4 до 7 днів).
Тотразуріл в основному перетворюється у тольтразуріл сульфон та повільно видаляється (період напіврозпаду - 3 доби). Виводиться, в основному, з фекаліями.
Після внутрішньом'язового введення залізо швидко всмоктується з місця ін'єкції в капіляри та лімфатичну систему. Оскільки залізо переробляється в організмі, незначна частина поглинутого заліза виводиться з організму. Залізо в дуже незначних кількостях виводиться з фекаліями, потом і сечею.